שאלות ותשובות

מה זה חדר בריחה?

חדר בריחה הוא מרחב משחק אקטיבי ואינטרקטיבי המכניס אותנו ממש בצורה מוחשית לתוך סיפור עלילה באמצעות תפאורה, סאונד ואפקטים. זהו משחק חברתי בו השחקנים מקבלים מטרה או משימה שהם צריכים לפצח ועוברים חוויה שמחברת, מכילה ומעצימה כל אחד ואחת בחבורה.
קצת רקע היסטורי חדרי הבריחה קיימים כבר כמעט 10 שנים בעולם.  מקור ההשראה לחדרי בריחה הגיע היישר מעולם משחקי הוידיאו, ממשחקים מסוג QUEST בהם על השחקן לתקשר עם יישויות ולאסוף רמזים וציוד לשם התקדמות במשחק. המשחק שנחשב לראשון מסוגו בז'אנר זה הוא Planet Mephius אשר נוצר על-ידי מפתח המשחקים אייג'י יוקויאמה (Eiji Yokoyama) בשנת 1983. רק בסוף שנת 2006  טאקאו קאטו (Takao Kato), גם הוא יפני, ביצע את הצעד הנועז והיה ליזם הראשון אשר הקים חדר בריחה בתצורה הפיזית המוכרת לנו והכניס אותנו לעולם אחר על ידי תפאורה מותאמת, מוזיקת אווירה, אפקטים. בתוך הסיפור, על המשתתפים לפצח סוגים שונים ומשונים של רמזים, לבצע משימות, למצוא דלתות נסתרות בדרכם לביצוע המשימה במסגרת זמן מוקצבת. משחקי הבריחה התפתחו לסצנה של ממש. באירופה, מזג האויר הקר בחורף הפך את חדרי הבריחה לחווית בילוי מועדפת, שכן היא נערכת במרחב סגור המוגן מפגעי הטבע.  בשלוש השנים האחרונות התפשטו חדרי הבריחה מתופעת שוליים המיועדת רק ל"מעריצים שרופים" אל לב הקונצנזוס החברתי אשר מעוניין בחוויית בילוי לא שגרתית, התנתקות מעומס היום-יום וזריקת אדרנלין להרמת מצב הרוח. המאפיין המהותי ביותר אשר הופך את חדרי הבריחה לייחודיים כל כך הוא כמובן העובדה כי הדמויות הראשיות הן השחקנים הפוקדים את חדר הבריחה. על כן, ישנו עניין רב מאוד מצד צעירים ומבוגרים כאחד להתנסות ולהתחבר לחווייה. כולנו אוהבים לשחק ולכן עליכם למצוא את הסיפור שאהוב עליכם.

מהם כללי המשחק?

חדר בריחה הינו חוויה משחקית בה המציאות כפי שהכרתם אותה איננה קיימת עוד. מטרת המשחק הינה לפתור תעלומה או להשיג מטרה כלשהי ולצאת מהחלל בו אתם סגורים. הדרך להיחלצות הינה באמצעות סקרנות בריאה והיגיון שיובילו אתכם לפתרון חידות, איתור חפצים נסתרים וחיבור בין רמזים שונים במהלך המשחק בדרככם לפתיחת הדלת. לרשותכם עומדות 60 דקות להתמודד עם המשימות והאתגרים המרכיבים את המשחק. עליכם לחבר בין רמזים, לנוע בין עולמות ולפצח את החידות בדרך אל ההצלחה. המרחב המהפנט, הזמן הדוחק והאתגר השכלי והמנטאלי יובילו אתכם לחוויה בלתי נשכחת. הדרך לפיצוח החדר תענה על כל יצר סקרנות. הרגישו חופשיים לחפש ולחטט ולהפוך כל חפץ, פריט ורמז הזמין לכם בחדר. בסיום המשחק, מפעיל החדר המיומן ישיב כל חפץ ופריט היישר אל מקומו.

צריך ידע קודם?

ממש לא.

החדר והמשחק מכניסים אותך לסיפור עלילה שמנתק אתכם מהמציאות.
באמצעות סקרנות בריאה, היגיון והכי חשוב עבודת צוות שמפיקה את המיטב מכולם, תמצאו את דרככם לפיתרון.

מעבר לזה, צוות המפעילים הקסום שלנו ילווי אתכם דרך המצלמות לאורך המשחק ויספקו עזרה לפי הצורך שלכם.

מותר להכניס סמארטפונים?

בככדי להעצים את חוויית החדר והניתוק מהמציאות אין אישור להכניס אמצעים אלקטרוניים כמו מחשבים וטלפונים. בכניסה לחדר ימתינו לכם לוקרים בהם תוכלו לאחסן את כל הפריטים בבטחה עד תום המשחק.

מה קורה אם מרגישים שאתם מתקשים?

אולי תישארו לישון בחדר. סתאאאם. אין שום בעיה – באפשרותכם לתקשר עם המפעיל / ה שקיבלו אתכם ומלווים אתכם במשחק דרך מערכת המולטי מדיה ומצלמות הנמצאת בחדר.  במידה ותרצו רמז או כל שאלה – אל תהססו להיעזר במפעיל, טיפ קטן או רמז יסייעו לכם להפוך את השהות בחדר הבריחה לחוויה מדהימה.

חוששים מתחושת קלסטרופוביה או מחושך?

אל דאגה – החדר שלנו מרווח, מואר, ממוזג  ומרושת במצלמות אבטחה בהן צופה מפעיל מיומן העומד לרשותכם בכל עת. כמו כן, בכל רגע נתון יש באפשרותכם לבקש סיוע ולהיענות באופן מיידי. עכשיו נותר רק לצאת לדרך ולהנות.

מה תקבלו בחדר שלנו?

במשפט אחד: כניסה לתוך סרט פנטזיה. חוויה מושלמת לכל החושים, חידות מקוריות, מעניינות ומגניבות, תפאורה בשילוב סאונד ותאורה סוחפים אותך עמוק לסיפור של סלינה.

מה גודל הקבוצה שיכולה לשחק?

בכל משחק ב"ספר הצללים" יכולים להשתתף בין 2 ל- 8 שחקנים.

הגעתם או אתם מעוניינים להגיע בחבורה גדולה יותר?
אין בעיה – אפשר להתפצל ומי שלא משחק עכשיו, יוכל להעביר זמן בכיף במתחם הלופט שלנו

האם אני צריכה להתכונן לפני המשחק?

בהנחה והבטחתם את מקומכם במשחק ביום והשעה הנוחים לכם, הדבר היחידי שנותר לך לעשות הוא להמתין בסבלנות ליום המשחק.
ביום המשחק, התארגנו על בגדים ונעליים נוחות והקפידו להגיע אלינו בזמן.

האם אוכל לשחק המשחק הזה שוב?

בחדר הבריחה "ספר הצללים" יש שתי דרגות קושי (מתחילים ומתקדמים) מצד שני, התפאורה והעלילה הן אחת וגם מרבית החידות דומות בשתי הרמות.
לאחר שביקרת אצלנו פעם אחת, נהנית ופתרת את החידות – אין באמת טעם להגיע פעם שניה.
אלא… אם אתם כמונו ויכולים לצפות בסרט  מעולה או לקרוא את אותו ספר מרתק פעם נוספת רק בשביל להיזכר או לחוות שוב את החוויה עם אנשים אחרים.

לעומת זאת, בלופט שלנו תמיד תמצאו מקום חם וחוויתי להעביר בו זמן איכות עם החבורה שלכם או אנשים אחרים שתפגשו במקום!

האם אני מתחרה בקבוצה שלי או משחק/ת איתם?

חדר בריחה הוא משחק חברתי וקבוצתי. לכל אחד ואחת בחבורה שלכם יש את הכישורים היחודיים והמיוחדים להם וזה המקום להביא אותם לידי ביטוי ולהוציא את היצירתיות של כולכם. שילוב המוחות ועבודת צוות יביאו לתוצאות הטובות ביותר במשחק ועוד יותר חשוב.. להנאה מושלמת מהמשחק.
זיכרו: אתם יחד מתחרים נגד השעון במטרה לצאת מהחדר תוך 60 דקות.

האם המשחק מפחיד?

עלילת המשחק מבוססת על סיפור מסתורין ופנטזיה. אין לנו כוונה שום להפחיד אתכם אלא להכניס אתכם לתוך הסיפור.
לגבי ילדים צעירים ו/או בעלי נטיה לקלאסטופוביה רצוי להוועץ עימנו טלפונית לפני הזמנה של משחק….

מה קורה אם ארצה לצאת באמצע המשחק?

אנחנו מאמינים שחווית המשחק תסחוף אותך לגמרי. במהלך המשחק המפעילים שלנו מלווים אתכם, לסייע ולתמוך לפי הצורך.

אילו גילאים יכולים לשחק?

בשלב זה המשחק שלנו מתאים לילדים מגיל 10 ומעלה. עד גיל 14 נדרשת נוכחות של מבוגר בחדר.  אנחנו עובדים בימים אלו ממש על גרסה  מכושפת וקסומה המותאמת לילדים  קטנים. יש בהחלט למה לצפות!!!

תרצו לבוא עם ילדים קטנים יותר? אנו מזמינים אתכם בכיף, הם עשויים מאוד להנות מהאוירה והתפאורה ומעצם החוויה המשותפת איתכם. המטרה היא שתהנו ותמצו את המקסימום מהחוויה. לכל שאלה והתייעצות, תתקשר/י אלינו  ונשמח לחשוב יחד על פתרונות (אולי להדליק יותר אור או להראות לילד סודות מאחורי הקלעים..)

מגיעים עם ילדים גדולים?

אנחנו הגענו לתחום מתוך זה שהתחלנו לשחק עם הילדים. גילינו עולם של משחק וגילינו דרכו את הילדים בזווית אחרת לגמרי. אז מה אנחנו ממליצים? בזמן המשחק, תקשיבו להם. אתם והילדים של יחד בונים צוות ולפעמים הם משחקים הרבה יותר טוב מאיתנו המבוגרים. הראש שלהם פתוח, הם שולפים רעיונות מתוך אינטואיציה, והם ממש רוצים לנצח. שתפו את הרעיונות שלכם והקשיבו זה לזה. והכי חשוב..תזכרו שבאתם ליהנות!!!

למה מאוד חשוב להגיע בזמן?

זמן ההגעה הוא זמן מחייב, הכרחי לטובת תדריך מסודר, זמן  לשתות מים, כיבוד קל  וללכת לשירותים. אנחנו ננסה לספוג איחורים קלים, אך לעולם לא נפגע בקבוצה שתגיע אחריכם (כמו שלא היינו פוגעים בכם עקב איחור של הקבוצה לפניכם). ולכן, אם איחרתם, הדבר עלול לפגוע במשך הזמן שלכם במשחק.

איך ממשיכים את החוויה?

במשחק הזה יש המון דרכים לנצח!
בין עם זה על ידי עמידה בזמנים, השגת שיתוף פעולה בין אחים, בין חברים או קולגות לעבודה, פתרון חידות וחידוד החושים, היכרות אחרת עם האנשים שאיתנו ובפרט הכרות עם הילדים והמתבגרים שלנו.
לכן.. לא משנה מה, תמשיכו לשחק! יש המון סיפורים וחידות מעולות שימשיכו לספק את הכיף.

אחרי המשחק דברו עם החברים ובפרט עם הילדים על המשחק שעשיתם, על החידות ועל החוויה כולה., שיחה כזו תעמיק את החיבור והכיף המשפחתי.

WordPress Lightbox